Wielki sukces polskich modelarzy

IMG_4449%IMG_4456%W dniach 20-24 lipca br. w Rumunii rozegrane zostały Mistrzostwa Europy FAI Modeli Szybowców Sterowanych Automatycznie – w konkurencji F1E dla Seniorów i Juniorów. Reprezentanci Polski odnieśli w Turdzie wielki sukces, zdobywając łącznie 4 medale, w tym: Franciszek KAŃCZOK – złoty medal, zespół Aeroklubu Polskiego – złoty medal w klasyfikacji drużynowej, Jakub Wiśniewski (Junior) – brązowy medal i polska ekipa juniorów – brąz w klasyfikacji drużynowej. Pełne wyniki publikujemy w zakładce „Sport-kategorie / Kategoria F1 / Wyniki”. Naszym medalistom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Wiecej

Już za kilkanaście dni

Plakat_ECH_F3CN_2016_ver4_02072016_media_mini

Już tylko kilkanaście dni pozostało do rozpoczęcia prestiżowej imprezy modelarskiej w Polsce. 22 lipca br. „wystartują” Mistrzostwa Europy FAI Modeli Śmigłowców dla Seniorów i Juniorów, w konkurencjach F3C (akrobacja precyzyjna) oraz F3N (loty freestyle’owe, w tym także do muzyki). Z upoważnienia FAI oraz Aeroklubu Polskiego głównym organizatorem Mistrzostw Europy jest Aeroklub Włocławski. Patronat Honorowy nad zawodami objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Udział w zawodach potwierdziło 54 zawodników z 13 krajów Europy – Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Niemiec, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoch. W konkurencji F3C o tytuł Mistrza Europy rywalizować będzie 34 najlepszych pilotów z Europy (w tym 3 juniorów). Do rywalizacji w konkurencji F3N zgłosiło się 20 pilotów (w tym 3 juniorów). Historia mistrzostw naszego kontynentu, to 14 edycji w klasie F3C oraz 1 edycja w stosunkowo „młodej” klasie F3N. Warto podkreślić, że juniorzy nie będą rywalizowali między sobą. Będą walczyć razem z seniorami.

Gdy chodzi o główne parametry techniczne modeli, jakimi będą startowali zawodnicy, to maksymalna masa startowa – 6,5 kg i dopuszczalna powierzchnia tarczy wirnika – 250 dm2. Silnik napędowy – może być spalinowy (o dowolnej pojemności) lub elektryczny. W przypadku napędu elektrycznego maksymalne napięcie (bez obciążenia) nie może przekroczyć 51 Voltów. Dodajmy, że te silniki elektryczne w szczytowych momentach obciążenia uzyskują chwilowe moce – rzędu

Wiecej

By nie tracić czasu

15042015_2-world-championship-poland-fai_fot-anna-liminowicz_img_2517W związku z przypadkami nieskutecznych poszukiwań różnych dokumentów (np. ze starej strony KM, czy też z Biuletynu Informacji Publicznej AP), w zakładce „Regulaminy organizacyjne” został zamieszczony aktualny regulamin w sprawie przyznawania uprawnień sędziego sportowego AP w modelarstwie lotniczym i kosmicznym – wraz z formularzem wniosku.

Wiecej

Puchar Polski F3J – Mielec, Górki

2013-09-14-1694Zgodnie z Kalendarzem Imprez Modelarskich AP w dniu 2 lipca br. w Mielcu odbędą się Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców F3J zaliczane do Pucharu Polski. Biuletyn organizacyjno-sportowy Organizatora publikujemy w zakładce „Kategoria F3 / Zapowiedzi”.

Wiecej

Zmiana terminu PP F3A

Plakat PP_F3A 2016_SMO FeniksInformujemy, że Ogólnopolskie Zawody Modeli Akrobacyjnych RC w konkurencji F3A (organizowane przez SMO FENIKS), odbędą się w innym terminie, tzn. 9 lipca br. Zmiana terminu zaakceptowana została przez Trenera ds. F3A – Adama Dębowskiego i naniesiona w Kalendarzu Imprez Modelarskich. Wszystkich Fanów akrobacji F3A zapraszamy do miejscowości LIPOWA.

Wiecej

Jeszcze o MP F3K

20160612_14292320160612_111326Zapraszamy na stronę Bemowskiego Centrum Kultury (Aeromodelklub Artbem) – Organizatora Mistrzostw Polski Modeli Szybowców Wyrzucanych z Ręki – F3K, na której zamieszczono między innymi dużą galerię zdjęć. Oficjalne wyniki (cząstkowe i końcowe) publikujemy też na stronie KM.

Wiecej

Aktualne rankingi F1ABCP oraz F3F

Aeromodelling_miniZgodnie z wcześniejszą zapowiedzią publikujemy aktualne rankingi w konkurencjach modeli swobodnie latających Seniorów (F1ABC) oraz Juniorów (F1ABP) – patrz zakładka „Sport-kategorie / Kategoria F1 / Ranking F1” (opracowanie Trenera Norberta Suwały). Analogicznie, ale w zakładce Ranking F3, zamieszczamy aktualny ranking zawodników startujących w konkurencji F3F (opracowany przez Trenera Andrzeja Kłuska). Tabele rankingowe będą głównym „instrumentem” na potrzeby ustalania składu KN. Zachęcamy osoby zainteresowane do zapoznania się i zgłaszania ewentualnych uwag do właściwych trenerów.

Wiecej