Aeromodelklub musi zmienić siedzibę

20160803_164805%Jak już informowaliśmy – przy okazji ostatniej aktualizacji Kalendarza imprez, zawody organizowane przez Aeromodelklub Bemowskiego Centrum Kultury zostały odwołane. Chodzi o znaną imprezę cykliczną pn. DNI MAŁEGO LOTNICTWA, planowaną w terminie 3-4 września br. (PP w kon. F2B, F3U oraz ESA Aircombat). Powodem jest pilna zmiana siedziby Aeromodelklubu. Oficjalny komunikat w tej sprawie opublikowany był na stronie Organizatora oraz na Fanpage’u Aeromodelklub Artbem na FB.

Wiecej

Sukcesy Polaków na ME F1A,B,C

14054538_1140213019377653_2001033693066116378_oStanisław SKIBICKI (Sekcja Modelarska OSiR Suwałki), srebrnym medalistą w klasie F1B. Polscy modelarze – drużynowymi mistrzami Europy (w klasie F1C) oraz zdobywcami brązowego medalu w klasyfikacji drużynowej, w klasie F1B. W klasyfikacji generalnej (na podstawie rezultatów za wszystkie konkurencje razem) zdobyliśmy medal brązowy. Tegoroczne

Wiecej

81. Mistrzostwa Polski F1ABC

DSC03925Aeroklub Stalowowolski zaprasza na Mistrzostwa Polski modeli swobodnie latających w konkurencjach F1A, F1B i F1C. Będzie to już 81 edycja mistrzostw Polski w najbardziej klasycznych konkurencjach modelarstwa lotniczego, tzn. modeli szybowców klasy F1A, modeli z napędem gumowym – klasy F1B oraz z napędem silnikowym (spalinowym) – klasy F1C. Impreza odbędzie się w dniach 16-18 września br. na lotnisku Aeroklubu Stalowowolskiego. Biuletyn sportowo-organizacyjny Organizatora znajdziecie w zakładce „Sport-kategorie / Kategoria F1 / Zapowiedzi”. Przy okazji zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć obrazujących całą kategorię modeli swobodnie latających – patrz zakładka „Modele i media” na dole strony.

dscf1362

Wiecej

Mistrzostwa Polski i PP – F5B

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Gliwickie SML zaprasza na Mistrzostwa Polski i zarazem Puchar Polski w konkurencji modeli z napędem elektrycznym – F5B. Impreza odbędzie się w terminie 10-11 września br. Biuletyn informacyjny Organizatora zamieszczony jest w zakładce „Sport-kategorie / Kategoria F5 / Zapowiedzi”.

Wiecej

Turniej Trzech Zamków F1E

Konrad_Zurowski2Gliwickie SML zaprasza na imprezę cykliczną, organizowaną od roku 2014, pn. „Turniej Trzech Zamków F1E”, która odbędzie się w dniach 26-28 sierpnia br. To trzy imprezy międzynarodowe (zaliczane do Pucharu Świata) i równocześnie trzy Puchary Polski – w konkurencji modeli szybowców starowanych automatycznie. Impreza jest organizowana w pobliżu trzech średniowiecznych zamków znajdujących się w Gliwicach, Toszku i Raciborzu. Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie w zaproszeniu Organizatorów, zamieszczonym w zakładce Sport-kategorie / Kategoria F1 / Zapowiedzi.

Wiecej

Aeroklub Poznański zaprasza

2013-09-14-1694Sekcja Modelarska Aeroklubu Poznańskiego zaprasza na Ogólnopolskie Zawody (zaliczane do Pucharu Polski) Modeli Szybowców Zdalnie Sterowanych – w konkurencji F3J. Impreza odbędzie się w dniach 3-4 września br. Biuletyn organizacyjno-sportowy nadesłany przez Organizatorów zamieszczony jest w zakładce „Sport-kategorie / Kategoria F3 / Zapowiedzi”.

Wiecej

Wspaniali Juniorzy i ich Trenerzy

Reprezentacja-Polski-198x160W dniach 1-7 sierpnia br. w Macedonii (Prilep) rozegrane zostały Mistrzostwa Świata FAI w konkurencji Modeli Swobodnie Latających dla Juniorów. Dodajmy przy okazji, że w historii imprez mistrzowskich FAI, Aeroklub Polski był organizatorem pierwszych Mistrzostw Świata Juniorów (Leszno – 1988) i piątych (Kraków – 1996). Na tegorocznych mistrzostwach Polskę reprezentowała ekipa w pełnym składzie, tzn. po 3 juniorów w każdej konkurencji (F1A, F1B i F1P). Warto podkreślić, że wśród polskich reprezentantów były też dziewczęta. Brawa dla Juniorek: Roksany, Iwony i Zosi!!! Kierownikiem reprezentacji był Norbert Suwała. Dwa złote i dwa brązowe medale, wywalczone przy silnej konkurencji, to wielki sukces naszej młodzieży i czego nie można pominąć, także grupy trenerów – Norberta Suwały, Stanisława Skibickiego i Jerzego Włodarczyka. Medalistom, pozostałym członkom reprezentacji i szkoleniowcom

Wiecej