Mistrzostwa Świata Modeli Śmigłowców

Posted by on Lip 15, 2017

Na tydzień do KRUSZYNA zjadą się najlepsi piloci modeli śmigłowców z całego Świata!

O przygotowaniach do kolejnej prestiżowej imprezy na Kujawach informujemy już od dłuższego czasu, a ponieważ do startu imprezy został już tylko tydzień, warto sobie tak zaplanować urlopowe wyprawy, by przy okazji popatrzeć na ładne, miniaturowe „helikoptery”. Kujawy i Ziemia Dobrzyńska są równie piękne, jak inne regiony Polski, tak więc wypad do Kruszyna może być fajną atrakcją.

Mistrzostwa Świata FAI Modeli Śmigłowców (zdalnie sterowanych – do akrobacji precyzyjnej F3C oraz latających freestyle’owo do muzyki -F3N) będą rozgrywane w dniach 21-30 lipca br. na lotnisku Aeroklubu Włocławskiego w KRUSZYNIE. Organizatorem mistrzostw, z upoważnienia FAI jest Aeroklub Włocławski im. Stanisława Skarżyńskiego. Do udziału zgłosiło się 145 uczestników zagranicznych (w tym 68 zawodników) z 17 krajów – Anglia, Austria, Belgia, Chiny, Dania, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Japonia, Korea Południowa, Niemcy, Rosja, Szwajcaria, Tajwan, USA, Włochy.

Ceremonię otwarcia Mistrzostw Świata zaplanowano w sobotę 22.07.2017 o godzinie 16.00 na lotnisku Kruszyn. Gospodarze na taką okoliczność zwykle przygotowują wiele lotniczych niespodzianek dla gości zagranicznych i mieszkańców regionu. W tym roku także możemy się spodziewać atrakcyjnych pokazów lotniczych i modelarskich, w tym m.in. pokazu akrobacji samolotowej w wykonaniu znakomitego, znanego w naszym kraju, pilota Uwe Zimmermanna z Niemiec.

Wiele dodatkowych informacji oraz zawsze aktualny i szczegółowy PROGRAM mistrzostw Świata, można znaleźć na stronie imprezy. A jeśli już jesteśmy przy stronie internetowej, to warto podkreślić, że Organizatorzy pomyśleli także o osobach, które nie będą mogły przybyć na lotnisko i planuje się szybkie prezentowanie wyników na stronie mistrzostw oraz zdjęć (w tym także na FanPage’u imprezy).

Wszystkich Fanów małego i dużego lotnictwa SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!! (oprac. Bogdan Wierzba)