Kurs na ŻAR

Posted by on Mar 31, 2016

DSC_0109_00093Komisja Modelarska – organizator kolejnego szkolenia kandydatów na instruktorów, przyjęła tym razem kurs na Żar. Poniżej publikujemy fragment fotoreportażu Bogdana Wierzby z tego wyjątkowego miejsca, jakim jest Górska Szkoła Szybowcowa „ZAR”. Pełny tekst i galeria znajduje się pod zakładką MŁODZIEŻ.

 

Kurs instruktorów modelarstwa lotniczego i kosmicznego ŻAR – 2016

Zgodnie z założeniami programowymi Komisji Modelarskiej oraz kalendarzem imprez na rok 2016, w dniach 18-20 marca br. w Międzybrodziu Żywieckim, odbył się kolejny kurs instruktorski. Poprzedni miał miejsce pod koniec ub. roku w Kruszynie. Górska Szkoła Szybowcowa Żar, to bardzo dobre miejsce do szkolenia kandydatów na instruktorów  w zakresie prostych form modeli latających. Jedynym ograniczeniem jest tylko sala wykładowa, w której da się poprowadzić zajęcia praktyczne dla grupy nie większej niż 20 osób. W porównaniu do poprzedniego kursu, liczba kandydatów była wyraźnie mniejsza – być może z powodu przedświątecznego terminu, a może za sprawą wyższej opłaty (290 zł). Tym razem zgłosiło się tylko 15 osób. Można zatem powiedzieć, że dla kursantów była to sytuacja bardziej komfortowa – bo mieli więcej okazji do bezpośrednich kontaktów z wykładowcami.

Warto podkreślić, że na zaproszenie Komisji Modelarskiej, do uczestników szkolenia w Międzybrodziu Żywieckim przybył Sekretarz Generalny Aeroklubu Polskiego – Marcin KWIATOSZ. Dwudniowy pobyt w GSS Żar był dla Dyrektora Zarządzającego AP świetną okazją do bliższego poznania przedstawicieli środowiska modelarskiego z różnych regionów kraju i wsłuchania się w ich problemy. Przedstawiciele Komisji Modelarskiej (na kursie w roli wykładowców), każdą przerwę od zajęć wykorzystywali na interesujące rozmowy z Sekretarzem Generalnym – na temat specyfiki modelarstwa, tak w sferze szkolenia, jak i sportu. Za poświęcony czas i udział w zakończeniu kursu, połączony z wręczeniem ładnych dyplomów Instruktora Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego klasy III, Dyrektorowi Marcinowi Kwiatoszowi należą się słowa uznania.