M. KOZIŃSKI i S. ŁASOCHA laureatami

Posted by on Sty 23, 2014

Marek Koziński

Marek Koziński

Sławomir Łasocha

Sławomir Łasocha

Zarząd Aeroklubu Polskiego, na posiedzeniu w dniu 18 stycznia br, zatwierdził dwa wnioski Komisji Modelarskiej w sprawie wyróżnień za wybitne osiągnięcia organizacyjne oraz sportowe – w modelarstwie lotniczym i kosmicznym, za rok 2013.

Laureatami zaszczytnych wyróżnień zostali:

Marek KOZIŃSKI – wyróżniony został Dyplomem im. Czesława TAŃSKIEGO za wybitne osiągnięcia w organizacji modelarskich Mistrzostw Świata i Europy oraz Mistrzostw Polski. Jest Dyrektorem Aeroklubu Włocławskiego, którego drzwi są od wielu lat szeroko otwarte dla sportu modelarskiego.

Sławomir ŁASOCHA – wyróżniony został Dyplomem im. Jerzego OSTROWSKIEGO za wybitne osiągnięcia sportowe w modelarstwie lotniczym i kosmicznym. W minionym roku zdobył największą ilość medali na Mistrzostwach Europy Modeli Kosmicznych: Mistrz Europy w klasie S4A, Wicemistrz Europy w klasach S6A i S9A, drużynowy mistrz Europy w klasie S6A, oraz zdobywca brązowych medali drużynowych w klasach S3A i S9A.

Pełne teksty Uchwał ZAP zamieszczone są w zakładce KM/Wyróżnienia, a osoby zainteresowane „Regulaminem przyznawania wyróżnień Aeroklubu Polskiego w modelarstwie lotniczym i kosmicznym” odsyłamy do Biuletynu Informacji Publicznej na stronie AP. 

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów.