Rankingi F1A,B,C,P – 21.09.2016

Aeromodelling_miniTabele rankingowe zostały dopełnione punktami, jakie zawodnicy zdobyli na 81. Mistrzostwach Polski modeli swobodnie latających. Aktualne rankingi w konkurencjach modeli swobodnie latających Seniorów (F1ABC) oraz Juniorów (F1ABP) publikujemy w zakładce „Sport-kategorie / Kategoria F1 / Ranking F1”. Tabele rankingowe będą głównym „instrumentem” na potrzeby ustalania składu KN. Zachęcamy osoby zainteresowane do zapoznania się i zgłaszania ewentualnych uwag do trenera odpowiedzialnego za konkurencje F1A, B, C, P – Norberta Suwały.

Wiecej

Nowi Mistrzowie Polski

Aeromodelling_miniW miniony weekend na lotnisku Aeroklubu Stalowowolskiego rozegrane zostały 81. Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających, w konkurencjach F1A, F1B i F1C. Nowym Mistrzem Polski w klasie modeli szybowców F1A został Piotr Wielosz-Hałasa z Hrubieszowa. Wymarzone złoto w klasie modeli z napędem gumowym zdobył Stanisław Skibicki z Suwałk. Mistrzem Polski w silnikówkach F1C został Marek Roman z Warszawy. Nowym Mistrzom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Pełne wyniki można znaleźć w zakładce „Sport-kategorie / Kategoria F1”.

Wiecej

Rankingi F1ABCP – 10.09.2016

Aeromodelling_miniZgodnie z Kalendarzem FAI w dniach 3-4 września br. rozegrane zostały w Polsce dwie wielkie imprezy, w konkurencjach modeli swobodnie latających – w Kietrzu i Raciborzu, zaliczane do Pucharu Świata. Na starcie zawodów mogliśmy podziwiać rywalizację 120 zawodników! Dla polskich modelarzy przeprowadzono dodatkowo zawody zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski. Wyniki z tych dwóch zawodów Pucharu Świata oraz aktualna klasyfikacja Pucharu Polski, zamieszczone są pod zakładką „F1 / Wyniki”. Ta wielka impreza w obsadzie międzynarodowej była dla trenera Norberta Suwały okazją do aktualizacji tabel rankingowych. Aktualne rankingi w konkurencjach modeli swobodnie latających Seniorów (F1ABC) oraz Juniorów (F1ABP) publikujemy w zakładce „Sport-kategorie / Kategoria F1 / Ranking F1”. Tabele rankingowe będą głównym „instrumentem” na potrzeby ustalania składu KN. Zachęcamy osoby zainteresowane do zapoznania się i zgłaszania ewentualnych uwag do trenera odpowiedzialnego za konkurencje F1A, B, C, P.

Wiecej

Kalendarz imprez – 07.09.2016

Aeromodelling_miniW zakładce „Kalendarz imprez” publikujemy aktualną wersję kalendarza. Korekta dotyczy zmiany terminu Ogólnopolskich Zawodów Modeli Swobodnie Latających małych form i latających skrzydeł, organizowanych przez Gliwickie SML i zaliczanych do Pucharu Polski (patrz dział „imprezy w klasach niemistrzowskich”).

Wiecej

16 medali na jednych mistrzostwach świata!

29228949372_e66ccb150c_o%W dniach 22-30 sierpnia br. rozegrane zostały Mistrzostwa Świata FAI Modeli Kosmicznych dla Seniorów i Juniorów (Region Lwowa – Ukraina). Polscy modelarze kosmiczni zdobyli łącznie 16 medali! To ogromny sukces. Wszystkim medalistom i trenerom naszych Juniorów serdecznie gratulujemy!!!

Organizatorem imprezy była Ukraińska Federacja Sportowego Modelarstwa Kosmicznego, we współpracy z Ukraińską Federacją Sportu Lotniczego oraz amerykańską firmą NEOSPHERE.

Aeroklub Polski nominował do składu reprezentacji – 10 seniorów i 9 juniorów. Team Manager’em naszej 23-osobowej ekipy był Trener Modelarskiej Kadry Narodowej – Jerzy Boniecki.

W mistrzostwach uczestniczyło ponad 300 zawodników z 19 państw. Pełne wyniki prezentujemy w zakładce „Sport-kategorie / Kategoria S / Wyniki”. Poniżej podajemy

Wiecej

Życzenia z okazji Święta Lotnictwa

zwirko_wigura.preview128 sierpnia obchodzimy Święto Lotnictwa Polskiego, ustanowione na cześć zwycięstwa polskiej załogi – kpt. pil. Franciszka Żwirki i inż. pil. Stanisława Wigury w Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych Challenge 1932 w Berlinie.

Szanowni Państwo, Koleżanki
i Koledzy,

Z okazji Święta Lotnictwa w imieniu własnym, Zarządu Aeroklubu Polskiego oraz pracowników pragnę złożyć wszystkim członkom Aeroklubu Polskiego, lotnikom oraz pasjonatom lotnictwa z głębi serca płynące życzenia.

W tym uroczystym dniu życzę Państwu nieskończonej satysfakcji z realizacji najpiękniejszej pasji na świecie, zadowolenia, radości z latania a także sukcesów w realizacji lotniczych celów i wyzwań.

Wszystkim życzę także nieustannie poprawiających się perspektyw i możliwości rozwoju piękna polskich skrzydeł, a także zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów w codziennej działalności oraz powodzenia w życiu osobistym.

Z lotniczym pozdrowieniem,

Włodzimierz Skalik

Prezes Aeroklubu polskiego

Wiecej

Aeromodelklub musi zmienić siedzibę

20160803_164805%Jak już informowaliśmy – przy okazji ostatniej aktualizacji Kalendarza imprez, zawody organizowane przez Aeromodelklub Bemowskiego Centrum Kultury zostały odwołane. Chodzi o znaną imprezę cykliczną pn. DNI MAŁEGO LOTNICTWA, planowaną w terminie 3-4 września br. (PP w kon. F2B, F3U oraz ESA Aircombat). Powodem jest pilna zmiana siedziby Aeromodelklubu. Oficjalny komunikat w tej sprawie opublikowany był na stronie Organizatora oraz na Fanpage’u Aeromodelklub Artbem na FB.