Polscy Juniorzy zdobyli 5 medali na ME

Posted by on Sie 19, 2015

W dniach 10-16 sierpnia w Rumunii (Salonta) odbywały się Mistrzostwa Europy FAI Modeli Swobodnie Latających dla Juniorów. Nasza Reprezentacja Narodowa – pod kierownictwem instr. Norberta Suwały udała się do Salonty w pełnym składzie, by rywalizować o medale we wszystkich konkurencjach. Mistrzostwa rozgrywano w trzech klasach F1A – modeli szybowców, F1B – modeli swobodnie latających z napędem gumowym oraz F1P – modeli silnikowych z napędem spalinowym. Możemy być dumni z naszej modelarskiej młodzieży. Dziewczęta i chłopcy wracają do kraju z czterema krążkami!!! W klasyfikacji generalnej polska reprezentacja Juniorów uplasowała się na drugim miejscu. Modelarzom Juniorom i ich trenerom serdecznie gratulujemy wielkiego sukcesu. Poniżej kilka zdjęć nadesłanych przez Norberta Suwałę: 

Zapraszamy też na stronę FAI, na której opublikowano wiele pięknych zdjęć z tych mistrzostw: https://www.flickr.com/photos/airsports_fai/sets/72157657397341446 

Konkurencja F1A – bez medalu,

Konkurencja F1B: Dawid LIPSKI – Wicemistrzem Europy Juniorów, polska reprezentacja w tej klasie (Zofia Zdancewicz, Dawid Lipski, Bartłomiej Bielewicz) wywalczyła drużynowe złoto!

Konkurencja F1P: Michał Ferlak – brązowym medalistą, polski zespół silnikówkarzy (Michał Ferlak, Daniel Bogomaz, Dawid Lipski) zdobył srebrny medal w klasyfikacji drużynowej.

Pełne wyniki publikujemy w menu „Sport-Kategorie / Kategoria F1 / Wyniki”